Toniki do cery tłustej i suchej – różnice i działanie

Właściwa pielęgnacja skóry zaczyna się w momencie, gdy udaje nam się określić, jaki typ cery posiadamy. Niestety wiele osób lekceważy ten aspekt i stosuje kosmetyki przeznaczone do innych typów cery, niż ich własny, a to może bardzo szybko poskutkować między innymi nasileniem dotychczasowych kłopotów ze skórą, jak również podrażnieniem, którego często dość trudno się pozbyć.

Jednym z podstawowych kosmetyków  dla każdego jest tonik usuwający wszelkie zanieczyszczenia z całego dnia, a także zmywający resztki makijażu.

Ponieważ stosujemy go codziennie, warto znać różnice, jakie występują pomiędzy tonikami do cery tłustej, a tymi co cery suchej.  Skóra tłusta często posiada skłonność do występowania stanów zapalnych, dlatego w skład toników wchodzą łagodzące ekstrakty z szałwii lekarskiej czy babki lancetowej.

Jednocześnie pielęgnują i oczyszczają  oraz regenerują cerę, nie wysuszając jej.

Specjalistyczne toniki do cery suchej natomiast skupiają się na nawilżaniu, ponieważ skóra sucha, to skóra zmęczona, ze skłonnością do szybszego powstawania zmarszczek. Częstymi składnikami w takich kosmetyka są pantenol, zielona herbata, lnica pospolita, a także wiele witamin.