Świeże powietrze w domach i jego wpływ na nasz nastrój

O tym, że człowiek powinien codziennie wychodzić na świeże powietrze wie każdy z nas. Ale nie wszyscy potrafią wyjaśnić, dlaczego powietrze jest takie dobre. Przede wszystkim, ma ono więcej tlenu. Dzięki temu, dotleniamy cały organizm, pozwalając by ten życiodajny gaz otarł do każdej komórki naszego ciała. Dotlenione tkanki i narządy będą sprawniej funkcjonowały, co ogólnie doda nam energii i poprawnie wpłynie na nasze zdrowie.

Poza właściwościami zdrowotnymi, świeże powietrze wpływa na lepsze samopoczucie. Kiedy zaczynają pracować wszystkie trybiki ciała, mamy szansę na zwiększone wydzielanie hormonów, a to właśnie one w dużym stopniu odpowiadają za nasz nastrój. Można, więc rzec, że świeże powietrze potrafi poprawić humor.

Na nasze samopoczucie oddziaływać będzie także powietrze odświeżone odpowiednim spryskiwaczem. Przeznaczone do użytku domowego spraye to świetny pomysł na zmianę atmosfery w pomieszczeniu. Delikatny zapach doda pewnej lekkości powietrzu. Bardzo ważne jest także to, że odświeżacze do powietrza niwelują nieprzyjemne zapachy. Mogą skutecznie usunąć pozostałość dymu tytoniowego, który jest szkodliwy, a przy tym bardzo nieprzyjemny dla naszego nosa.

Taką funkcję pełni, na przykład odświeżacz powietrza Toni Codi Paris Nuit. Oprócz tego, likwidują szereg innych niemiłych zapachów. Kwiatowe lub owocowe nuty zapachowe dodadzą nam energii, pozytywnie nastroją, skojarzą się z przyrodą. Zanim zastosujemy odświeżacz w pomieszczeniu, dobrze jest je wywietrzyć. Jeśli pozwolimy na cyrkulację powietrza i wpuścimy do środka świeże powietrze, po zastosowaniu sprayu uzyskamy jeszcze lepszy efekt.