Suplementy diety: coś dla sportowca, coś dla kobiety

Nawet jeśli zwracamy uwagę na to, co jemy i starannie komponujemy swoją dietę, nie zawsze jesteśmy w stanie dostarczyć swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników. Aby uzupełnić te niedobory, warto zaopatrzyć się w odpowiednio dobrane suplementy diety. Wybór suplementów dostępnych na rynku jest bardzo szeroki i zróżnicowany.

Dobierając je, z pewnością nie powinniśmy kierować się wyłącznie opakowaniem, czy krzykliwą kampanią reklamową emitowaną w mediach. Podstawowym kryterium w tym przypadku powinny być indywidualne potrzeby naszego organizmu. Nie da się ukryć, że organizm kobiety ma inne zapotrzebowanie na minerały i witaminy niż organizm sportowca.

Ponadto warto skupić się na reakcjach naszego organizmu i jego obecnej kondycji.

Dobrze dobrane suplementy diety mogą zapobiec wypadaniu włosów, zredukować zmęczenie, czy ograniczyć częstotliwość występowania skurczy. Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie stwierdzić, jakie składniki są niezbędne Twojemu organizmowi w danej chwili, poproś o pomoc lekarza lub farmaceutę.

Dobierając suplementy diety przy uwzględnieniu wszystkich powyższych kryteriów, możesz być pewien, że przyniosą Ci spodziewane efekty.