Różne sposoby na oczyszczanie skóry – plastry, kosmetyczka i tradycyjny „wycisk”?

Jednym z podstawowych czynników, które składają się na pielęgnację skóry jest jej regularne oczyszczanie. Sposobów na oczyszczanie skóry jest całe mnóstwo, jednak powinniśmy zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie z nich są równie skuteczne i dobre do naszej skóry. Do najpopularniejszych, a jednocześnie najbardziej szkodliwych sposobów na oczyszczanie skory należy tzw. wyciskanie.

Pozbywanie się wyprysków w ten sposób jest proste, ale bardzo niehigieniczne. Może prowadzić do infekcji i rozprzestrzenienia się wyprysków, dlatego żadna profesjonalna kosmetyczka go nie poleca. Jeśli zależy nam na dogłębnym oczyszczaniu skóry, najlepiej zapisać się na wizytę w salonie kosmetycznym. Tego rodzaju zabiegi są bardzo popularne, z łatwością znajdziemy więc salon, który je oferuje. Na co dzień możemy przeprowadzać oczyszczanie w domu, wykorzystując w tym celu odpowiednio dobrane kosmetyki.

Warto zaopatrzyć się w dobry żel oczyszczający i peeling. Stosując je regularnie, szybko zauważymy poprawę stanu cery.

Wypryski będą mniej widoczne, a skóra bardziej promienna. Uzupełnieniem takiej terapii jest stosowanie plastrów oczyszczających, które pomagają w usuwaniu toksyn z organizmu.