Jak zadbać o skórę przed jesiennymi zmianami pogody? Kremy, balsamy, dieta

Jesień zbliża się nieubłaganie. Dni stają się coraz krótsze i chłodniejsze. Zanim jesień na dobre się rozgości, warto zadbać o odpowiednie przygotowanie swojej skóry. Jesienne zmiany pogody mogą się okazać dla niej szczególnie niekorzystne. Warto też pomyśleć o zregenerowaniu skóry po lecie, które prawdopodobnie również dało jej w kość. Od czego zacząć? Przede wszystkim od doboru odpowiednich kosmetyków.

Najlepiej sięgać po te regenerujące, które sprzyjają odbudowie skóry. Musimy pamiętać także o regularnym nawilżaniu skóry przy użyciu odpowiedniego kremu lub balsamu. Dobrze nawilżona skóra zawsze wygląda atrakcyjnie. Podstawowym zabiegiem, od którego powinnyśmy zacząć pielęgnację swojej skóry jesienią jest peeling. Usunięcie warstwy martwego naskórka sprzyja jego regeneracji.

Na tak przygotowaną skórę można nałożyć krem lub balsam. Warto pamiętać również o pielęgnowaniu organizmu od wewnątrz.

Jesienna dieta powinna być bogata w świeże warzywa i owoce, których mamy wtedy pod dostatkiem. Każdego dnia powinno się spożywać również nienasycone kwasy tłuszczowe, które świetnie wpływają na stan naszej cery. Znajdziemy je chociażby w oliwie z oliwek i orzechach, ale także w tłustych rybach morskich. Pamiętajmy też o tym, by pić odpowiednio dużo wody.

Nawilżanie od wewnątrz jest równie ważne jak regularne stosowanie kremów.